НКП НАН України РП ЄС «Горизонт Європа» провів останні два інформаційні заходи в 1 півріччі 2025 р., спрямовані на підвищення активності українських учасників в конкурсах "Горизонту"

04/07/2025
Horizon_General

Напрямок

правові та фінансові питання, відкритий конкурс ERC

24 червня ц.р. на базі Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України відбулися заходи зі сприяння участі українських потенційних учасників конкурсів рамкової програми ЄС «Горизонт Європа» а саме:

  1. Вебінар "Правові та фінансові питання участі в РП ЄС “Горизонт Європа”

Презентації щодо пошуку партнерів, формування міжнародного консорціуму для участі в конкурсах програми «Горизонт Європа», нову схему фінансування в проєктах цієї програми - LUMP SUM (Разова сума виплат), а також щодо оновленої Робочої програми на 2026-27 рр. за напрямом «Європейська дослідницька рада» зробили керівники та експерти НКП НКП «Правові та фінансові питання», «Європейська дослідницька Рада».

В ході вебінару слухачі мали можливість отримати відповіді на заздалегідь задані питання щодо практик взаємодії між учасниками консорціуму на етапі підготовки заявок, практичної допомоги з розробки бюджету проєкту, правил та принципів публікування результатів, отриманих в ході виконання проєктів тощо.

Переглянути запис вебінару можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=aQDDvOYdNJM

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ПРОГРАМА ВЕБІНАРУ

  1. Другий Семінар «Укладання ліцензійних договорів та інших договорів про трансфер технологій при співробітництві з установами та організаціями держав-членів ЄС» тренінгового курсу

Фахівці Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України детально роз’яснили та продемонстрували учасникам семінару практики особливості вимог законодавства ЄС та України під час укладання ліцензійних договорів та інших договорів про трансфер технологій щодо використання об’єктів права інтелектуальної власності, ноу-хау з установами та організаціями держав-членів ЄС, а також Великої Британії.

Також окрему увагу було приділено особливостям укладання транскордонних ліцензійних договорів на використання ноу-хау, в тому числі – укладанню транскордонних договорів на розробку програмного забезпечення та ліцензійних договорів на використання програмного забезпечення.

Переглянути запис вебінару можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=VBkjuZnp5pw

ПРОГРАМА ТРЕНІНГОВОГО КУРСУ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ на 2025 р. ТА ПЕРЕЛІК ДЖЕРЕЛ (4 семінари протягом 2025 року)

Презентації Семінару

Опубліковано

Карина Шахбазян

учений секретар Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України