Четвертий семінар тренінгового курсу: "Врегулювання набуття прав, патентування та використання винаходів, що створюються під час спільних дослідницьких проєктів наукових установ та ЗВО в Україні та ЄС"

президія НАНУ

Напрямок

Фінансові та юридичні питання, питання охорони та захисту інтелектуальної власності в міжнародних проєктаї

Організатор

НКП "Фінансові та юридичні питання", "Європейська дослідницька рада" ЦДІВТТ НАН України

Тип проведення

семінар-тренінг

Дата початку

27 листопада 2025 р.

Час початку

15:00

Дата завершення

27 листопада 2025 р.

Час завершення

17:00

Дедлайн реєстрації

26 листопада 2025 р.

Контакти

Махновський Дмитро, Хоменко Ірина, 044 239 6502

Опубліковано

Карина Шахбазян

учений секретар, Центр досліджень інтелектуальної власності та трасферу технологій НАН України

Автор фото

Президія НАН України

Опис

Продовжуємо серію тренінгів!

З врахуванням актуальності охорони прав інтелектуальної власності та трансферу технологій при співробітництві наукових установ НАН України та установ та організацій держав-членів Європейського Союзу, Центр досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України та Національний контактний пункт РП “Горизонт Європа” з правових та фінансових питань, що діє на базі Центру, проводять у 2025 р. для наукових та науково-педагогічних працівників наукових установ та університетів, фахівців підрозділів установ з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності

тренінговий курс «Охорона прав інтелектуальної власності та комерціалізація результатів досліджень при виконання проєктів Рамкової програми ЄС “Горизонт Європа” та науково-технічному співробітництві з установами та організаціями держав-членів ЄС».

Четвертий завершальний тренінг курсу «Врегулювання набуття прав, патентування та використання винаходів, що створюються під час спільних дослідницьких проєктів наукових установ та ЗВО в Україні та ЄС» відбудеться 27 листопада 2025 р.

Програма заходу включає наступні питання:

  1. Особливості врегулювання створення та використання спільних винаходів, ноу-хау під час проведення спільних досліджень установами та організаціями України та держав-членів ЄС.
  2. Вирішення питання вибору країни, де подається перша заявка на винахід, при створенні винаходу винахідниками з різних країн (мультинаціональні винаходи)
  3. Отримання єдиного європейського патенту в ЄС.
  4. Пряме патентування в державах-членах ЄС; патентування за Договором про патентну кооперацію.
  5. Права на ОІВ при проведенні досліджень українськими науковцями в наукових установах та університетах держав-членів ЄС.