Дослідження Євратома в дії та можливості для Європи: стратегічна автономія ЄС та майбутні енергетичні системи

eveny_Euratom

Напрямок

Євратом

Організатор

Генеральний директорат з досліджень та інновацій

Тип проведення

онлайн

Дата початку

04 квітня 2023 р.

Час початку

10:00

Дата завершення

04 квітня 2023 р.

Час завершення

13:50

Дедлайн реєстрації

04 квітня 2023 р.

Посилання для реєстрації

EU Login

Опубліковано

Ірина Д., адміністратор

Опис

На заході Євратома будуть представлені основні пріоритети Робочої програми на 2023-2025 рр., буде зосереджено увагу на малих модульних реакторах (SMR). Комісар Габріель та зацікавлені сторони ЄС у сфері ядерної енергетики: Nucleareurope ,SNETP ,ENS таENEN , підпишуть Декларацію «ЄС SMR 2030: дослідження та інновації, освіта та навчання» .

Перша сесія заходу торкнеться поточних і майбутніх енергетичних викликів. Вона включатиме презентації від великих електричних компаній, МАГАТЕ, CEA та ETSON для частини ядерного поділу, зосередженої на ядерній безпеці та диверсифікації ядерного палива. З термоядерного синтезу буде представлено міжнародну установку для опромінення термоядерних матеріалів - IFMIF-DONES, включаючи поточну конструкцію в Гранаді, Іспанія.

Друга сесія під головуванням комісара Габріеля буде присвячена освіті та навчанню в ядерному секторі та малим модульним реакторам. Європейське попереднє партнерство SMR буде представлено основними зацікавленими сторонами та колегами з DG ENER. Під час заходу будуть представлені 3D-моделі та постери деяких європейських дизайнів SMR, таких як Nuward , Newcleo та Teplator . Крім того, дана сесія буде зосереджена на перенесенні важких технологій у мистецтво та залученні молодих талантів до ядерної галузі. 

На третій сесії під головуванням DG GROW буде представлено огляд майбутніх заходів у рамках Програми досліджень і навчання Євратому та її майбутньої Робочої програми на 2023-2025 рр. (132 мільйони євро). Під час цієї сесії Комісія (DG RTD) представить усі новинки програми та теми, відкриті через конкурс пропозицій. DG JRC представить прямі дослідницькі дії в ядерній галузі.

Підсумки заходу Євроатома піведуть заступник міністра Чехії, посол Франції та директор Комісії з питань чистої планети.


Програма заходу

День 1
10:00 - 11:00 (GMT+03:00) КАНАЛ ЄВРАТОМ

Привітання та вступ - Проблеми ядерної енергетики - Безпека та диверсифікація ядерного палива

11:00 - 12:10 (GMT+03:00) КАНАЛ ЄВРАТОМ

Від важких технологій до мистецтва та залучення молодих талантів у ядерній галузі – Європейське попереднє партнерство SMR

12:30 - 13:50 (GMT+03:00) КАНАЛ ЄВРАТОМ

Пріоритети досліджень та інновацій Євратома - Міжнародна установка для опромінення термоядерних матеріалів - Заключні зауваження та наступний крок