Меморандум про співпрацю в галузі науки, досліджень та вищої освіти: Україна та Італійська Республіка

11/07/2025
new_Memorandum_nauka_doslidzhen_vyshcha_osvita_Italiya_11.07.25

11 липня 2025 року Міністерство освіти і науки України та Міністерство університетів і досліджень Італійської Республіки уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у сферах науки, досліджень та вищої освіти. Подія відбулась в межах Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2025), яка проходила в Римі.

«Наука та освіта — це фундамент відновлення й розвитку країни. Попри виклики, продиктовані війною, ми не зупиняємось, не чекаємо сприятливих умов, а працюємо над їхнім створенням для наших науковців уже сьогодні. Бо знаємо, що українська наука має що запропонувати світовій спільноті! Ми вдячні Італії за підтримку та практичну співпрацю, яка допоможе українським науковцям, студентам і викладачам інтегруватися в Європейський дослідницький простір. Адже ми діємо в інтересах безпеки та розвитку не тільки України, а й Європи також», — зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

«Меморандум відкриває нові можливості для спільних досліджень, підтримки молодих учених і запуску інноваційних проєктів. Це стратегічне партнерство, засноване на спільних цінностях та прагненні до розвитку», — наголосив Євген Кудрявець, перший заступник міністра освіти і науки України.

«Україна має що запропонувати міжнародній науковій спільноті. Наші вчені, попри війну, демонструють стійкість, інноваційність та високий рівень. Партнерство з Італією — це зміцнення довіри, досвіду та спільного майбутнього», — зазначив заступник міністра освіти і науки Денис Курбатов.

МЕТА: розвивиток партнерства через спільні дослідження, академічну мобільність, обмін інформацією та підтримку вчених та здобувачів вищої освіти.

НАПРЯМИ:

  • розвиток дослідницької інфраструктури;
  • біотехнології, біомедицина та нейронаука;
  • нові матеріали, «зелена» енергетика, екологія;
  • сільське господарство та smart farming;
  • збереження культурної й архітектурної спадщини.

ФІНАНСУВАННЯ: реалізація положень Меморандуму не потребуватиме додаткових бюджетних витрат, здійснюватиметься в межах наявних ресурсів.

КООРДИНАТОР: Змішана комісія з питань науки, передбачена чинною міжурядовою угодою 1997 року.

ДІЯ Меморандуму: п’ять років з автоматичним продовженням.

Опубліковано

Ірина Дьогтєва

науковий співробітник сектору адміністрування відділу супроводження та розвитку Національної електронної науково-інформаційної системи, Державна науково-технічна бібліотека України